(NIE)Pamięć – wystawa zdjęć Anny Straszyńskiej

W imieniu organizatorów oraz własnym, zapraszamy serdecznie na wystawę zdjęć Anny Straszyńskiej (założycielki naszego Stowarzyszenia) pt.: „(NIE)Pamięć” w Pałacu Potockich (Radzyńska Izba Regionalna) w Radzyniu Podlaskim. Tematem wystawy są komunistyczne katownie na warszawskiej Pradze, które od kilku lat są obiektem zainteresowania również naszego Stowarzyszenia, a ślady historii w nich zapisane zostały uwiecznione przez Anię.

Warto w tym miejscu dodać, że działalność zarówno Ani jak i naszego Stowarzyszenia doprowadziła niejednokrotnie do odkrycia „nowych” informacji historycznych. Dzięki temu wiedza o komunistycznych kazamatach oraz przetrzymywanych w nich osobach, może się powiększać za sprawą przekazywania informacji o odkryciach min. Instytutowi Pamięci Narodowej.

KIEDY: 25.02.2017 r. godz. 17:00 (wernisaż).

GDZIE: Radzyńska Izba Regionalna w Pałacu Potockich (ul. Jana Pawła II 2).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *