Nowe eksponaty w Muzeum Sportu i Turystyki

Muzea są dla nas wszystkich i dla następnych pokoleń, w dużej mierze od nas zależy co uda się zachować dla potomnych. W dniu 15 kwietnia 2019 r. Anna Straszyńska w imieniu naszego Stowarzyszenia przekazała do Muzeum Sportu i Turystyki plakaty z zawodów motorowodnych z przed ponad trzydziestu lat oraz okolicznościowy talerz.

W trakcie oględzin konserwatorskich kamienic skupiamy się głównie na oryginalnych detalach, które świadczą o historii i wyjątkowości obiektu. Pozwala to na ocenę obiektu pod kątem objęcia go ochroną prawną poprzez wpis do rejestru zabytków. Czasami jednak udaje się jednak więcej niż zamierzamy. Podczas oględzin jednej z kamienic, w pustostanie odnalezione zostały zwoje papieru, które po weryfikacji przez Annę Straszyńską okazały się dobrze zachowanymi plakatami z zawodów motorowodnych (odnaleziono również okolicznościowy talerz ścienny). Zabezpieczone materiały (łącznie 18 plakatów oraz talerz) zostały przekazane przez nasze Stowarzyszenie do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Zdjęcie w tle: Anna Szwałkiewicz

Zdjęcia pod tekstem: Anna Straszyńska

Tekst: Włodzimierz Datkowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *